Prima pagină SOLUȚII ENERGETICE Generatoare Generator diesel izolat fonic Stager YDE13TA-TA3, 9 kW, 1158000013TATA3 , 39A
Generator diesel izolat fonic Stager YDE13TA-TA3, 9 kW, 1158000013TATA3 , 39A
Preț 22,758.12Lei
Avem 0 în stoc
Îmi doresc
Producător:
Solicitare postare in SICAP
Completati cele 4 câmpuri. Toate campurile sunt obligatorii.
Vă vom contacta pentru finalizarea comenzii.
Descriere:
Un generator diesel izolat fonic care acoperă o gamă largă de aplicații.
Beneficii:
Avantajul de a putea fi folosit pentru toate categoriile de consumatori (bifazat si monofazat) pana la 9 kW putere maxima.
Un alt avantaj este faptul că este izolat fonic și nivelul de zgomot este redus.
Generatorul este prevazut cu panou de control de ultima generatie.
Este echipat cu roti pentru transport.
Opțional:
ATS
Modul de conectare CMM366A-4G GSM
Date tehnice:
GENERATOR
Frecventa nominala: 50 Hz
Număr de faze: monofazat / trifazat
Factorul de putere (cos Φ): 1,0 / 0,8 (lag)
Tensiune nominală: 230 V / 400/230 V
Putere nominală: 8,5 kVA (8,5 kW) / 10,5 kVA (8,5 kW)
Putere maximă: 9,0 kVA (9 kW) / 11,0 kVA (9 kW)
Curent nominal: 36,9 A / 15,2 A
Capacitate rezervor combustibil: 25 l
Consum de combustibil (încărcare 100%): 330 g/kW.h (3,5 L/h)
Consum de combustibil (încărcare 75%): 297 g/kW.h (2,4 L/h)
Structura: ultra silentios
Greutate neta: 320 kg
Dimensiuni (Lxlxh): 1200 x 650 x 800 mm
Panou de control: SmartGen HGM 4020
Nivel de zgomot garantat (LwA): 94 dB(A)
MOTOR
Model motor: YD2V80
Tip motor: Motor diesel, 2 cilindri în V, 4 timpi, răcire cu lichid
Putere nominala: 12 kW
Max. putere: 12,5 kW
Turatie nominala: 3000 rpm
Alezajul x cursa: 80 x 79 mm
Capacitate cilindrului: 0,749 L
Raport de compresie: 23:1
Capacitate baie de ulei: 2,27 L
Tip ulei: SAE 10W-30 (PRO 10W-30)
Tip de combustibil: Diesel 0# (vara) -10# (iarna) -35# (îngheț)
Aspirație: naturală
Tip regulator: mecanic
Sistem de pornire: electric 12V
Capacitate baterie: 36 Ah
ALTERNATOR
Model alternator: KTDS-10
Tip alternator: alternator AC cu 2 poli, sincron, putere maximă
Putere nominala: 10 kW
Turatie nominala: 3000 rpm
Tensiune nominala: 230/400 V
Eficiență: 84%
Clasa de izolare: F
Grad de protectie: IP21
PANOU DE CONTROL
Caracteristicile panoului de control:
Display LCD ce permite vizualizarea usoara a informatiilor, rezolutie 132 x 64 pixeli;
Portul de comunicație RS485 permite 3 funcții „la distanță” prin protocolul MODBUS;
Poate măsura și afișa parametrii de tensiune, curent, frecvență și putere ai rețelei/generatorului.
Date tehnice panou de control:
Tensiune de alimentare: 8 ~ 35 Vdc
Consum de energie: < 3 W (mod standby: ≤ 2 W)
Temperatura de funcționare: (-25 ~ +70)ºC
Frecvența alternatorului: 50 / 60 Hz
Sistem AC: 1P2W / 2P3W / 3P3W / 3P4W
Gama de intrare a tensiunii alternatorului
- 3P4W (trifazat 4 fire): 15Vac – 360Vac (ph-N)
- 3P3W (trifazat 3 fire): 30Vac – 620Vac (ph-ph)
- 1P2W (monofazat 2 fire): 15Vac – 360Vac (ph-N)
- 2P3W (bifazat 3 fire): 15Vac – 360Vac (ph-N)
Tensiune senzor RPM: 1,0 V – 24,0 V (RMS)
Frecvența senzorului de viteză: 10000 Hz (max.)
Pornire releu de ieșire: 5A 28Vdc la ieșirea sursă
Releu de ieșire combustibil: 5A 28Vcc la ieșirea sursă
Relee de ieșire programabile: 4 (1A 28Vdc la ieșire sursă)
Grad de protectie: IP65
AMF: DA
Detectare și afișare kW/A: DA
Interfata programabila: USB / RS485
Port CANBUS: DA
Întreținere: DA
Jurnal de înregistrare: DA
Funcție de pornire de urgență: DA
Specificațiile produsului
Specificațiile produsului
portabilitate staționară
uz rezidential
curent de ieșire mono
Combustibil: Diesel Sistem de pornire: electric Putere maximă generator: 10 kVA Tensiune: 230 V, 400 V Automatizare inclusă: Nu